top of page

QR-koodilla helpotusta joukkueen varainkeruuseen


Joukkueen varainhankinta omalla toffeepussilla

FC Lapan tyttöjen 2014-2016 futisjoukkue päätti toteuttaa makoisan varainkeruukampanjan omalla toffeepussilla maaliskuussa 2025. Kampanja lähti vauhdikkaasti käyntiin, sillä joukkueenjohtaja Jonin ensimmäisestä yhteydenotosta ja logon lähetyksestä ehti kulua vaan pari päivää, kun omat toffeepussit saapuivat jo Lappeenrantaan! Kuin etiketit painetaan lähipainossa, niin toimitus voi olla todella nopeaa. Ja toki varastoltakin löytyy ahkeria pakkaajia :).


LaPan toffeepussissa hyödynnettiin omaan QR-koodia etiketin toisella puolella, ja tämä helpotti varainhankinnan myyntiä huimasti. Joukkueenjohtaja Joni suositteleekin koodin painattamista ihan kaikille joukkueille ja luokille.


Kampanjan toffeet saatiin myytyä hyvin ja nopealla aikataululla. Tässäpä joukkueenjohtajan mietteitä Kanelimamman varainkeruusta:


"Kiitokset todella hienosti hoidetusta hommasta! Toffeista on yli puolet jo käsitelty ja kuittasin laskunkin jo hyvissä ajoin pois, kun kerran nämä näin helposti "häviävät"!

Toiminta oli ihailtavan nopeaa ja tehokasta, mie en ole tämmöseen palveluun vielä törmänny missään yhteydessä. Hämmästyttää, että jaksaako joku pitää oikeasti pitää tämmöistä kyytiä meidän mitättömien varainkeruiden takia. Iso peukku, tykkään tavastasi toimia. Ps. Tuo mobilepay lompakko homma ja qr koodi kannattaa "myydä" muillekkin, on todella kätsä tapa kerätä varat!"


Olipa taas ilo auttaa yhtä joukkuetta toteuttamaan unelmia! Ehkäpä toteutamme sinunkin joukkueellesi paljon kehutun toffeekampanjan.


Hanne


 
 
 

Comments


bottom of page